Infrastruktura a občanská vybavenost Beskyd

Kunčice pod Ondřejníkem | Čeladná | Frýdlant nad ostravicí | Ostravice

Dopravní Infrastruktura

Rychlostní komunikace poskytuje výborné dopravní spojení do Frýdku-Místku (cca 15 min), Ostravy (cca 40 min), nebo do Frenštátu pod Radhoštěm (cca 10 min). Do Čeladné je to co by kamenem dohodil a kousek vzdálenější Frýdlant nad Ostravicí, ve kterém najdete Billu, Lidl i non stop lékárnu, je jen 10 min autem od Rezidence Kučice.

Vlakové, autobusové spojení

Vlak jezdí každou hodinu v obou směrech, z Frýdku-Místku a Frenštátu pod Radhoštěm. Cesta vlakem do Ostravy trvá hodinu, do Frýdku-Místku pouhých 30 minut. Autobusem se dostanete přímou linkou nejen do nedalekého Frenštátu pod Radhoštěm, ale třeba také do Havířova nebo lázeňských Luhačovic.

Gastronomie Beskydy

ŠPIČKOVÁ KUCHYNĚ: REGIONÁLNÍ TRADICE I NEOTŘELÁ MODERNA

Kam na skvělou kávu?

Pravidelnou zastávkou nejen projíždějících horalů je Kovárna v Čeladné. V designovém prostředí staré kovárny Vám skvěle zachutná nejen skvělá káva, víno, ale koláče, sendviče a snídaně

Kam zajít na dobrý oběd v Kunčicích ?

Naším tipem je Penzion Jurášek. V jednoduchém menu si vyberou si zastánci zdravé stravy, masožravci i vegetariáni. K tomu tvarohové knedlíčky, které Vás vynesou do gastronebe. Navíc je to přesně 465 kroků od budoucích domů!

Kam zajít na pořádné pivo?

Pár kroků od vlakového nádraží se nachází pivovar Ogar, kde si můžete vychutnat výborné tankové pivo s výhledem na Ondřejník.

Kam vzít ženu i šéfa na večeři?

Vysokou gastronomii nabízí restaurace Hotelu Miura nebo můžete navštívit Resort Cattaleya. Skvěle zpracované regionální potraviny si vychutnáte, jak v degustačním menu, tak z nabídky a la carte. Obě restaurace najdete na Čeladné.

Základní a mateřské školy

kvalitní vzdělání je prioritou

Základní škola Karla Svolinského

Základní škola v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí pro kvalitní vzdělání od 6 do 15 let. Malé kolektivy, klidná atmosféra a zkušenosti umožňují učitelům citlivě zohledňovat individuální potřeby a zájmy žáka. Součástí školy je velká tělocvična a sportovní areál – atletický ovál, fotbalové a workoutové hřiště. Ve škole je odborná učebna chemie, fyziky, cizích jazyků, keramická dílna, cvičná kuchyňka i speciální počítačová učebna.

Mateřská škola Karla Svolinského

Školka pracuje na dvou pracovištích MŠ-školní a MŠ-dolní. Třída Motýlků je zaměřena na ekologickou výchovu, dramatickou výchovu. Třída Ptáčat je zaměřena na hudbu, tanec, folklór a estetickou výchovu. Třída Sluníček je zaměřena na estetické cítění, výtvarnou a hudební výchovu, hru na flétnu, dramatiku, environmentální výchovu. Ve třídě Kuřátek jsou nejmladší děti ve věkové skupině 2 – 4 let. Další školky jsou v Čeladné, ve Frýdlantu. Mateřinka Beruška v Čeladné se pyšní titulem Ekoškola.

Zdravotní péče

PRAKTICKÝ LÉKAŘ, ZUBAŘ A LÉKÁRNA V OBCI. ODBORNÍCI NA DOSAH.

Zdravotní zařízení a lékárna

Součástí velkého léčebného komplexu lázní LARA je i zdravotnické zařízení a lékárna. Obvodní lékař je v Kunčicích, ale i v obci Čeladná. Zubařskou ordinaci najdete přímo v Kunčicích pod Ondřejníkem. Nejbližší nemocnice a porodnice je ve Frýdku-Místku.

Lázně LARA SPA

Lázeňské a rehabilitační procedury jsou nedalo od Rezidence Kunčice. 15 minut pěšky, hned u hlavní cesty při vjezdu do obce.  V lázeňském komplexu najdete také bazén se slanou vodou, možnost masáží a různých zábalů, také saunu a solárium.

Lokální potraviny a farmy v Beskydech

domácí potraviny od místních farmářů

Mlékárna u Macurů

V mlékárně se vyrábí dva druhy sýru – čerstvý sýr a sýr Ondřejník. Koupit si zde můžete i polotučný tvaroh, syrovátka, jogurty, jogurtové pomazánky a hlavně místní neodolatelnou zmrzlinu.

Bio farma Menšík

Rodinná bio farma Menšík, která leží v krásném prostředí Beskyd na úpatí hory Ondřejník, produkuje skvělé sýry, jogurty a kysané výrobky.

Čerstvá zelenina a ovoce

Fresh zeleninu a ovoce nakoupíte v obci Čeladná nebo je možnost si nechat dovážet bedýnky od okolních farmářů. Např. z firmy Beskdy z Fryčovic.

Bio farma H-Resort

Chcete.li si pochutnat n místním výborném hovězí, doporučujeme zajet si pro maso na bio farmu H-Resort. Chovají speciální skotské plemeno Highland. Charakteristickým znakem je dlouhá, splývavá hustá srst a výrazně dlouhé rohy. Skvělé maso, jak na gril, tak na steaky nebo do guláše.

Zimní aktivity

Lyže, běžky, skialpy, bruslení, sáňkování

Lyžování

V okolí je několik lyžařských areálů, doporučujeme Ski park Grůň a Ski areál Bílá, které mimo jiné nabízí i lyžařské školy pro děti. Zalyžovat si můžete také v areálech Bumbálka, Pustevny, Čeladná Opálená, Malenovice, Mezivodí. A nedaleké Polsko nabízí téměř alpské prostředí i se skvělými službami.

Sáňkování

Beskydy nabízí více než 200 km upravených běžeckých tratí! K oblíbeným trasám patří náročná Lysohorská magistrála. Bydlet v Beskydech znamená jezdit s dětmi na sáňkách, na kterémkoliv zasněženém kopci! Pokud chcete pořádný kopec, vyzkoušejte kopec u sjezdovky na Opálené v Čeladné nebo na Bílé.

Běžky

Beskydy nabízí více než 200 km upravených běžeckých tratí! K oblíbeným trasám patří náročná Lysohorská magistrála. Krásné výhledy zažijete z hřebenové trasy v okolí Pusteven, nabízí mírné převýšení, ale s výhledem z ptačí perspektivy. Zajímavé jsou i rovinné tratě, například upravované okruhy na Bílé či Ostravici. Více info získáte na. beskydském portálu.

Skialpy

Dostatek sněhu vrací život beskydským skialpovým trasám. Můžete využít trasy na Lysou horu, na Smrk, v Řece, trasu z Komorní Lhotky nebo na Javorový. Více info najdete zde na skialp Beskydy .

Aktivní léto v horách

Výšlapy, treky, procházky, běh, horská jóga, cyklotraily, freeride

Beskydy nabízí jedny z nejlépe značených tras na světě.

Od Rezidence Kunčice jste za 3 minuty v lese a můžete si vybrat, zda půjdete lesními cestami směr Pustevny, do Čeladné či na Lysou horu.

Trasy uspokojí milovníky pohodových procházek i letité horaly.

Zajímavé jsou i noční výstupy na Lysou nebo na Smrk a krásným zážitkem je i noční výšlap v zimě přes Kněhyni na Pustevny.

Procházky do přírody

Po nedělním obědě vezmete děti, psa a můžete vyrazit do lesa nebo na skvělé kafe na chladnou do kavárny Kovárny. Rodinné procházky milujeme a co Vy?

Trekking

Trekkin a nordic-walking je oblíbenou činnosti v Beskydech. Vezměte hůlky a dejte si kondiční výšlapy na vrcholky místních hor. V Beskydech najdete 32 vrcholů přes 1000 m.n.m. a to je už výzva je během roku všechny vystoupat.

Freeride v lese

Milovníci adrenalinu najde své na lesních tratích, ale i na freeridu mezi stromy v lese. Bike park na Bíle se dá využít pro lehký downhill sjezd, ale i pro singletrail. Dále najdete v Beskydecha Bike park Sviňorky. Zde je přehled všech bikeparků a singletrailů.

Yoga na horách

Zhluboka dýchejte. Soustřeďte se jen na sebe. Zacvičit si jógu při východu nebo při západu slunce je kouzelný zážitek. Bezručova chata na Lysé hoře nabízí v průběhu roku společně cvičení jógy. Zacvičit si můžete i v Kunčicích pod Ondřejníkem ( nově na hotelu Jurášek) nebo v Čeladné.

Golfová hřiště

Čeladná, Ostravice, Hukvaldy, Ropice

Golf v Beskydech při západu slunce

Je golf Váš oblíbený sport? Skvěle upravená hřiště mezi kopci nabízí nezapomenutelné zážitky. Nechybí ani pravidelné golfové turnaje.

Golfová hřiště

Nejbližší hřiště je 10 minut od budoucího domu a to  Prosper golf Čeladná, jen o kousek dál je oblíbené hriště v kopci na Ostravici.Vyrazit si můžete do Hukvald nebo směrem na Třinec do Golf resortu Ropice, kde si zahrají i hráči bez zelené karty tzv. akademii.

Sportovní aktivity pro děti

Tábory, Jezdecké školy, procházky v lese, cykloturistika

Dětské tábory a pobyty v přírodě YDYKSEB

Účastníci tábora se seznamují s chovem koní. Jejich ošetřováním, krmením, čištěním koní, učí se koně připravit na jízdu. Zapojují se také do činností na farmě, jako je sušení sena, přípravy krmení, úklidu a do činností spojené s chovem dalších domácích zvířat. Udělají si dokonalou představu o životě na koňské farmě. Děti absolvují výlety, koupání, doprovodné programy (např. lukostřelba, míčové a jiné hry, soutěže, táborák apod.).

Procházky v lese

Nechte mobil doma a užívejte si krásy lesa s Vašimi dětmi. Zkuste zase chodit po spadlém stromě v lese, sbírat šišky, zahrát si na schovku ve vysoké trávě na louce pod lesem, krmit veverky nebo sbírat hříbky. Ty rozzářené oči, čistá radost a láska je víc, než všechny peníze světa!

Tenis

Tenisové kurty najdete v Kunčicích pod Ondřejníkem, Čeladné (nově i u hotelu Miura) i Frýdlantu pod Ondřejníkem. Nedaleký tenisový klub ve Frenštátě nabízí i tenisovou školu pro děti.

najdete nas i na sociálních sítích